International Babywearing Week

znany w Polsce jako Tydzień Bliskości, od 2008 roku obchodzony jest w różnych miejscach na całym świecie. W 2016 roku zawitał po raz pierwszy do Tczewa jako Dni Bliskości.

„ Z sercem i rozumem – rodzicielstwo bliskości”

to spotkanie organizowana przez Klub Mamy i Maluszka w Tczewie oraz Annę Naczke, doradcę chustonoszenia – ManiaChustowania, mające na celu promowanie niezwykłej więzi i bliskości między rodzicami i dziećmi.

Konferencja

to rzetelnie przygotowane kompendium wiedzy o tematyce noworodkowej i nie tylko. Tematy będą przedstawiane przez osoby znane i cenione w społeczności lokalnej. Konferencja będzie miała formę wykładów i warsztatów tematycznych, kierowanych do rodziców, a czasami i dzieci.

Aktualności


Mamy już zdjęcia z tegorocznej konferencji :)


GALERIA ZDJĘĆO konferencji w Radio Tczew:


O bliskości między rodzicami i dziećmi. Konferencja w Fabryce Sztuk


Poniżej zamieszczamy kilka refleksji uczestników tegorocznej konferencji.


Konferencja zorganizowana w Tczewie, w której miałam przyjemność uczestniczyć była miejscem spotkania osób, dla których ważna jest relacja rodzica z dzieckiem. Był to niezwykły czas wypełniony treściami wspierającymi rodziców w wielu bardzo obszarach. Jako trener Family Lab, organizacji stworzonej przez Jespera Juula by wspierać Rodziców i Nauczycieli często cytuję jego słowa o tym, że dziś stoją przed rodzicami oczekiwania, że będą oni również specjalistami od każdej strefy życia dziecka. Rodzi to wiele presji. Konferencja Wasza pozwoliła poczuć się rodzicom bardziej wyposażonym, pewnym siebie i otrzymać wsparcie. Dziękuję za możliwość bycia częścią wydarzenia, które wspiera i prowadzi i inspiruje. ;-)

Kornelia Stawicka - Zielenkiewicz. Trener Family Lab.

Bardzo się cieszę, że wraz z mężem i naszą córeczką wzięliśmy udział w tegorocznej konferencji. Świetne spotkania z różnymi spacjalistami zarówno dla przyszłych rodziców, tych świeżo upieczonych jak i z dłuższym stażem. Razem z mężem skorzystaliśmy z konsultacji z przemiłą panią fizjoterapeutką, która podpowiedziała nam kilka prostych, a jak ważnych rad dotyczących pielęgnacji naszego dziecka. Poza tym fajnie spotkać inne chustujące mamy, a jest szansa, że i mąż zacznie przygodę z chustą ;-) Wielkie brawa dla organizatorów za pomysł, realizację i cudowną atmosferę. Czekamy na kolejną edycję i zachęcamy wszystkich, aby wzięli w niej udział. Naprawdę warto!


Rzetelna wiedza przekazywana w atmosferze pełnej serdeczności i rodzicielskiego wsparcia plus świetna organizacja oraz pyszne ciacha do kawy - to w dużym skrócie. Nasze dzieci rosną wraz z konferencją i w przyszłym roku planują już same na nią przydreptać. ;-)

rodzice Zuzanny i Łucji

Konferencja bardzo udana. Oboje z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni. Dowiedzieliśmy się wielu rzeczy o pielęgnacji dziecka, Pani fizjoterapeutka podpowiedziala nam jakie ćwiczenia możemy wykonywać z córką, a czego się wystrzegać. Informacje o chustonoszeniu potwierdzily i uzupełniły nasza wiedzę i zmotywowaly do próbowania nowych wiązań ;-) na pewno z chęcią wezmę udział w kolejnej konferencji. A i zakończenie fantastyczne - taniec w chuscie to świetny pomysł :) polecam wszystkim rodzicom udział w tego typu wydarzeniach ;)
tekst alternatywny

Tydzień Bliskości 2017

Przeczytaj podsumowanie ubiegłorocznej edycji Tygodnia Bliskości oraz koniecznie zwiedź galerię zdjęć wykonanych pod sprawnym okiem Agnieszki Świątkowskiej :)

Przejdź do relacji